„Atradimai“

Praėjus vos kelioms dienoms po festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika 2014“ sulaukėme vienos iš dalyvių, Vilniaus dailės akademijos docentės ir tapytojos Živilės Jasutytės, skambučio. Iš jos išgirdome, iš pradžių rodėsi, keistą prašymą – nufotografuoti Šv. Jurgio bažnyčioje kabančias stacijas, kurių autorius Jonas Janulis.

 „Jau pirmą kartą dalyvaudama Šiaulių Monmartro renginiuose, o tiksliau vakariniame koncerte šv. Jurgio bažnyčioje, susidomėjau J. Janulio tapytomis stacijomis šios bažnyčios interjere. Tada norėjau jas nusifotografuoti, tačiau šviesos po koncerto buvo taip greitai užgesintos, kad nespėjau net ir visų keturiolikos darbų apžiūrėti…“ – papasakojo dailininkė.

Pasiliko tik noras dar kartelį jas patyrinėti“.

Jau po poros dienų suskubome įgyvendinti šį prašymą. Supratome, jog jis visai nekeistas. Priešingai, labai logiškas ir reikšmingas. Patys gan dažnokai lankydamiesi Šv. Jurgio bažnyčioje nei nepakeliame akių į ten mus supančius nuostabius meno kūrinius. Tuo tarpu žmonės, kurie čia tėra apsilankę keletą kartų – akimirksniu įvertina, džiaugiasi ir siekia tą prisiminimą, tuos vaizdinius įsiamžinti.

„Žodis „organiškai“ labai tiktų apibūdinti šių tapybos darbų santykiui su bažnyčios interjeru. Mano galva, stiprioji jų pusė – puikios daugiafigūrės tapybinės kompozicijos. Seniai nebuvau mačiusi taip gerai dėliojant šviesas ir formas, detales, nepametant spalvinės tapybinės visumos“ – taip Jono Janulio kurtas stacijas apibūdino Živilė Jasutytė. „Nežinau kokia šių darbų sukūrimo istorija, kuo rėmėsi, kokią medžiagą naudojo autorius kurdamas, tačiau tai tikrai nesumažina jų vertės“.

Taigi, jau po kelių dienų meno kūrinių nuotraukos pasiekė mūsų viešnią iš Vilniaus. Džiaugiamės, kad galėjome pagelbėti ir patys naujai pažvelgti į dalyką, kurį jau seniai turėjome pastebėti ir šitaip įvertinti patys. Esame mokomi, mokomės ir dalinamės šiuo tapytojos Živilės Jasutytės atradimu bei pamoka mums su Jumis visais.

„Šiaulių Monmartro Respublikos“ atradimai: